Nancy Sinatra Bang Bang (Elvis’DE Burada)

 Nancy Sandra Sinatra (d. 8 Haziran 1940), ABD’li şarkıcı ve aktris. Şarkıcı ve aktör Frank Sinatra‘nın kızıdır. 1966 senesinin sevilen şarkısı “These Boots Are Made for Walkin’” veCher‘in “Bang Bang (My Baby Shot Me Down)” parçasını tekrar yorumlaması ile akıllarda kalmıştır. Daha sonra bu yeniden yorumlama Quentin Tarantino‘nun Kill Bill filminin açılış müziği olarak kullanıldı.

Onun diğer popüler kayıtları içerisinde “Sugar Town“, “How Does That Grab You, Darlin’?” ve James Bond filmi You Only Live Twice‘ın tema müziği vardır.

 

YouTube Preview Image

 

Nancy Sinatra – Bang Bang (My Baby Shot Me Down) [Shub Zed Remix] Kill Bill Filim Müziği Olmuştur Remix

 

YouTube Preview Image

 

Elvis Presley and Nancy Sinatra – Ain’t nothing like a song.

Elvisle beraber Sölemişler ya Meğer

 

YouTube Preview Image

 

 

Nancy Sinatra – These Boots Are Made for Walkin’

 

YouTube Preview Image

 

Sinatra kariyerine bir şarkıcı ve aktris olarak 1960’larda başladı. Fakat ilk başlarda sadece Avrupa ve Japonya’da başarı yakaladı. Sonra ünü kıtalar ötesine geçecek liste başı hiti “These Boots Are Made for Walkin'” parçasını yayınladı. Bu şarkı onu kışkırtıcı gösteriyordu ama stili iyi huyluydu, ve popülerlik kazandı ve böylece go-go boots ayakkabı modellerine de popülerlik kattı. Sinatra uzun tüylü elbisesi ve altı genç üst giysisi sıkı, go-go botları olan mini etekli kadınla müzik klibinde yer alıyor. Şarkı Sinatra’nın bir çok hitini yazan ve prodükte eden ve bazı parçaları onunla seslendiren Lee Hazlewood tarafından yazıldı. Bu düetlerin içinde “Some Velvet Morning” şarkısı da bulunur. 1966 ve 1967’de, Sinatra 13 isimle listelerde başarı yakaladı. Bunların başrolünde bir aranjör ve orkestra şefiolan Billy Strange vardı.

1967 senesinde, babası Frank Sinatra’nin eşi olarak ikinci bir numaraya yükselen teklisi “Somethin’ Stupid” albümü çıkardı. Aynı zamanda Speedway filminde Elvis Presley ile başrolleri paylaşmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir