Modern Talking – The Space Mix (The Ultimate Video Mix)

 Güzel bir mix  Hemen hemen Bütün bilinen parçaları var

Modern Talking, Dieter Bohlen ve Thomas Anders tarafından kurulan Alman müzik grubu.

1984 yılında You’re My Heart, You’re My Soul ile yakaladıkları çıkışın ardından You Can win, if you want ve Cheri Cheri Lady ile listelerde kalıcı olacaklarını kanıtladılar. Brother Louie ile önce İngiltere müzik listelerine ardından da Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika’da popüler oldular. Grubu oluşturan ikili 1987’de ayrıldılar. 1998’de yeniden bir araya geldilerse de 2003’te beraberlikleri kesin olarak bitti.

 

YouTube Preview Image

 

Besteci, söz yazarı, aranjör, kompozör, vokalist, solist olarak grubun beyni olan Dieter Bohlen solo albümlerini Blue System adı ile çıkardı. Ayrıca Chris Norman (Smokie), C.C. Catch, Bonnie Tyler, ve Bad Boys Blue gibi şarkıcı ve gruplara da destek oldu. 1989 yılındaLozan’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda Avusturya (Thomas Förstner – Nur ein Lied) ve Almanya (Nino De Angelo – Flieger) adına besteci olarak katıldı.

Thomas her ne kadar boynundan hiç çıkarmadığı eşi Nora’nın ismi yazılı kolyesi ile hatırlansa da çıkardığı solo albümleri ile de kariyerini ispatladı.

Grup Tarihi

Almanya’da kurulan grup,Sürekli İngilizce albümler yayınlamaktaydı.Amerika’dan keşfedilmeyi bekliyordu.”You can Win If you Want” adlı şarkılarıyla Türkiye’de de ses getiren grup Cheri Cheri Lady adlı şarkılarıyla Amerika Listelerine giriş yaptılar.Brother Louie ile İngiltere listelerini sarstıktan sonra.Yayılmaya başladılar.Amerika’da hit olan “Brother Louie” albümüyle Modern Talking hayaline kavuştu.Amerika yolunu tutan grup Amerika’da parlamaya başladı.Geronimo’s cadillac Modern Talking’in hatırlanan şarkıları arasına girdi.1987 yılında ayrıldıktan sonra 1998’de tekrar bir araya geldiler.1987 yılında ayrılmalarının nedeni, Dieter Bohlen’in arka planda kalırken Thomas Anders’in daha çok öne çıkmasıydı.1998’de bir araya geldikten sonra F1 yarışlarının soundtrack’lerine imzalarını attılar.2003’te yeniden ayrılmalarının nedeni ise Dieter Bohlen’in artık Modern Talking’e zaman ayırmasının zorlaştığını söyleyerek gruptan bu kez dostça ayrılmışlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir